Home   Grupy   Jagódki

Jagódki

Wycieczka do Ogrodu Ekologicznego w Wirach

W dniu 18 czerwca udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Ogrodu Ekologicznego w Wirach. Na miejscu zostaliśmy powitani przez państwa Gładysiaków którzy prowadzą ogród od 1977r.W ramach warsztatów dzieci dowiedziały się i dyskutowały o tym, co należy jeść, aby zdrowo się odżywiać. Dzieci zwiedziły ogród oraz  degustowały truskawki, które same zerwały.. Następnie ubraliśmy się w odpowiednie stroje i przeszliśmy do warsztatów kulinarskich, podczas których przygotowaliśmy pyszne kanapki z ekologicznych produktów, które ze smakiem zjedliśmyJ.  Na zakończenie czekały na nas zabawy ruchowe na świeżym powietrzu. Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

[shashin type=”album” id=”446″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Festyn Antoniański w Przeźmierowie -15.06.2014r

[shashin type=”album” id=”447″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Spotkanie z Panem Sokolnikiem – 11.06.2014r

SONY DSC

 Wycieczka do Nowego ZOO w Poznaniu.

Z okazji Dnia Dziecka 03.06.2012r. dzieci z grupy Jagódki wybrały się na wycieczkę do Nowego ZOO w Poznaniu. Wiele radości sprawił dzieciom przejazd Kolejką ,,Maltanką”. Zwiedzając piękny ogród zoologiczny dzieci zapoznały się z wieloma gatunkami zwierząt, które znały ze zdjęć i ilustracji. Dzięki obserwacji z bliska różnych zwierząt, przedszkolaki poznały ich wygląd oraz tryb życia. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała, wróciły do przedszkola zadowolone i podekscytowane.

[shashin type=”album” id=”440″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Dzień Mamy i Taty – 20.05.2014r

[shashin type=”album” id=”428″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Spotkanie z Ratownikami Medycznymi.

[shashin type=”album” id=”443″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Teatr Napięć 26.05.2014

[shashin type=”album” id=”423″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Wycieczka do „Kids Farm”

W czwartek 3 kwietnia grupy: Jagódki i Wiewiórki wybrały się  na wycieczkę autokarową do „Kids Farm” gospodarstwa edukacyjnego w Przecławiu. Na farmie spędziliśmy cudowne godziny wypełnione mnóstwem atrakcji. Zwiedzaliśmy „Zaczarowany ogród”  bajkowe miejsce, w którym mieszka ponad 70 kolorowych ptaszków. Ptaszkom towarzystwa dotrzymywały: króliczki, żółwie czerwono lice. Tuż obok spotkaliśmy  Megi i Pegi, czyli świnki wietnamskie, które przyjaźnią się z Melą i Helą – dwoma wesołymi kózkami.  Odpoczywaliśmy przy oczku wodnym, gdzie mieszkają kolorowe rybki. Odwiedziliśmy stajnię, w której powitały nas małe, brykające kózki Mela i Hela. Razem z nimi mieszkają koniki i krowa które mieliśmy okazje pogłaskać. Właścicielka opowiadała nam o każdym mieszkańcu farmy. Rozmawialiśmy o codziennych obowiązkach (karmieniu, sprzątaniu, czyszczeniu, pielęgnacji) zwierzą o zasadach bezpieczeństwa. Później Oprócz mieszkańców bawiliśmy się w zabawy na świeżym powietrzu. W przerwie między atrakcjami dzieci posiliły się zabranymi z przedszkola drożdżówkami i wypiły soczki. Następnie przyszedł czas na długo oczekiwane warsztaty plastyczne. Każde dziecko otrzymało drewniana pisankę, którą ozdobiło wg. własnego pomysłu. Następnie wybraliśmy się na pole gdzie dzieci otrzymały koszyki i ruszyły na poszukiwanie ukrytych w trawie jajek. Wszyscy świetnie się bawili, pogoda nam dopisała, a pani Ewa z mężem dołożyli wszelkich starań, by nasz pobyt na farmie długo pozostał w pamięci. Dziękujemy!!!

[shashin type=”album” id=”394″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

[shashin type=”album” id=”393″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

[shashin type=”album” id=”392″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

[shashin type=”album” id=”391″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Jagódki zakładają zielony kącik w sali.

Wraz z nadejściem wiosny, na polach rozpoczęły się prace przygotowawcze pod zasiew. Podobnie w naszym przedszkolu, „Jagódki”, postanowiły założyć zielony kącik przyrody. Najpierw przedszkolaki dowiedziały się czego potrzeba roślinom do prawidłowego wzrostu i jak należy o nie dbać oraz obserwowały różne rodzaje nasion. Dzieci ochoczo wysiewały nasionka warzyw: rzeżuchy, szczypiorku, koperku, zasadziły też cebulę i pietruszkę. Przedszkolaki samodzielnie opiekują się roślinkami hodowanymi w zielonym kąciku, dbając o codzienne ich podlewanie i obserwując zachodzące zmiany, by już niebawem cieszyć sie efektami własnej pracy i zajadać pyszny: szczypiorek, kiełki….. Nasz piękny kącik przyrody przyozdobiły wiosenne kwiaty doniczkowe przyniesione przez dzieci, za co serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom. W naszej sali znalazło się również miejsce na gałązki wierzby, które pięknie zdobią naszą salę. Trzeba przyznać, że nasze „Jagódki” to prawdziwi ogrodnicy.

[shashin type=”album” id=”376″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Nasi Mali Sportowcy

[shashin type=”album” id=”356″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

[shashin type=”album” id=”357″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

[shashin type=”album” id=”358″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Dzień babci i Dziadka.

[shashin type=”album” id=”323″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Spotkanie z Gwiazdorem.

[shashin type=”album” id=”314″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Mikołajki;)

[shashin type=”album” id=”304″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Dzień Pluszowego misia w naszej grupie minął nam na zabawach, tańcach z naszymi pluszowymi ulubieńcami, był oczywiście czas na portret misia oraz odwiedziła nas pani Anita Kodur, która zabrała nas w niezwykły świat przygód „Kubusia Puchatka” za co bardzo dziekujemy!

[shashin type=”album” id=”283″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Wycieczka do kina – 22.11.2013

W piątek dzieci z grupy: Wiewiórki i Jagódki  wybrały się na wycieczkę do pobliskiego kina przy ul . Bułgarskiej 19 na bajkę  pt: ”Gdzie jest Gwiazdka”. Miejsce w którym się znaleźliśmy zrobiło na nas ogromne wrażenie. Sala kinowa była ustronna w starym klimacie.  Czuliśmy się jak w prawdziwym kinie.  Gdy operator włączył film dzieci oglądały jak zaczarowane. Dzieci mogły poznać historię o niesamowitych przygodach Złotowłosej – córki władcy niewielkiego królestwa. Pewnego dnia dziewczynka wybiera się do lasu w poszukiwaniu Gwiazdy Bożego Narodzenia, gdzie czekało na nią wiele przygód. Wszystkim dzieciom wycieczka się podobała i z wielką ochotą wybierzemy się na kolejną równie piękna bajkę.

[shashin type=”album” id=”276″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

„Dzień Marchewki” –  18.11.2013r

[shashin type=”album” id=”269″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

24 października 2013r w grupie „Jagódki” odbyły się zajęcia dla Rodziców i dzieci o tematyce jesiennej. Dzieci przywitały rodziców krótkim programem artystycznym. Następnie przyszedł czas na wykonanie pracy plastycznej w grupach pt. „Pani Jesień”. Rodzice wraz z dziećmi pobudzili swoja wyobraźnię i powstały przepiękne prace, a przy okazji wyszedł na jaw ukryty talent plastycznych niektórych mam;) )) Był oczywiście czas na pamiątkowe zdjęcia, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy! Punktem kulminacyjnym były jednak prace plastyczne: rodzic-dziecko, można było wykonać  m.in. grzybki z orgiami, prace przestrzenne – jesienne drzewo, ludziki z darów jesieni. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przybycie i aktywny udział w zajęciach, a dzieciom za zgromadzenie w naszym kąciku przyrody darów jesieni, które wykorzystaliśmy na zajęciach i stały się ozdobą naszej sali.

[shashin type=”album” id=”263″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Tak nasze Jagódki biorą udział w zajęciach gimnastycznych;)

[shashin type=”album” id=”256″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Zabawy „Jagódek” na placu zabaw.

[shashin type=”album” id=”254″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Spotkanie z Policjantem -15.10.2013r

[shashin type=”album” id=”252″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

11 października 2013r dzieci z grupy „Jagódek” i  „Wiewiórek” miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków;) W tym celu została zorganizowana wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy oraz motorówkę. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz wiele innych ciekawych rzeczy.  Bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim Strażakom za poświęcony czas, a w szczególności Panu Strażakowi – Sebastianowi dzięki któremu odbyła się ta wycieczka;)

[shashin type=”album” id=”243″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Jagódki podczas jesiennego spaceru w poszukiwaniu kolorowych liści do kącika przyrody;) 10.10.2013r

[shashin type=”album” id=”234″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Jak nasze „Jagódki” uczą się j. angielskiego;)

[shashin type=”album” id=”227″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Urodzinki, imieninki w naszej grupie;)

[shashin type=”album” id=”226″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

Owocowe szaszłyki:)

We wrześniu królowały w naszej sali owoce. Bardzo dużo mówiliśmy o tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców Smaczne i zdrowe owoce  nasze „Jagódki” wykorzystały do wykonania kolorowych szaszłyków. Przedszkolaki  najpierw umyły, a później chętnie kroiły jabłka, gruszki i śliwki, brzoskwinki , które potem na przemian z winogronami nakładały na patyczki. Na koniec zjadły je ze smakiem.                                                                                                                                                                                        Było pysznie, zdrowo i  kolorowo!

[shashin type=”album” id=”219″ size=”small” crop=”n” columns=”max” caption=”y” order=”date” position=”center”]

/span